افتخارات و دستاوردها

 • افتخارات و دستاوردها

  تصویب مرکز پژوهشی گوهرشناسی دانشگاه در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم
  طبق اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، شورای گسترش آموزش عالی آن وزارت در جلسه مورخه 30 مهر 1396خود با تاسیس مرکز پژوهشی گوهرشناسی وابسته به دانشگاه شهیدبهشتی با دو گروه پژوهشی ذیل موافقت به عمل آورده است.

  • 1- گروه پژوهشی زمین شناسی و شناسایی گوهرها
  • 2- گروه پژوهشی تولید و بهسازی گوهرها
 • طرح های پژوهشی برتر


  طرح پژوهشی دانشکده علوم زمین  که  با عنوان: (بایواستراتیگرافی براساس فرامینیفرها)  و بررسی ایزوتوپ‌های اکسیژن و کربن سازنده‌ای پابده و 53 جهرم در اطراف گسل کازرون که با هدایت استاد ارجند جناب آقای دکتر آدابی اجرا می شود، توسط مدیر کل ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به‌عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور معرفی شد.  


  طرح شناخت همه جانبه و راهبردهای توسعه و امنیت مناطق مرزی کشور مجری: دکتر عباس سعیدی
  طرح ملی سند توسعه روستایی(1395)  با همکاری وزارت کشور و با هدف آموزش دانشجویان دوره های دکترا و ارشد برای ایفای نقش در مناطق روستایی کشور و همکاری با سازمان‌های تابعه وزارت کشور برای جمع‌آوری اطلاعات و انجام پژوهش در مناطق روستایی روستاهای منتخب


  انتخاب پروژه پژوهشی پابده-جهرم به عنوان طرح برگزیده پژوهشی دانشگاهی توسط وزارت عتف
  پروژه پژوهشی-صنعتی پابده-جهرم به کارفرمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت تحت عنوان "بایوستراتیگرافی (بر اساس فرامینیفرها) و بررسی ایزوتوپ های اکسیژن و کربن سازندهای پابده-جهرم در اطراف گسل کازرون" که اجرای آن به عهده آقایان دکتر محمد حسین آدابی و دکتر عباس صادقی بوده است، از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان "طرح برگزیده دانشگاهی" در سال 1399 انتخاب و معرفی گردید.


   پروژه مشترک دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه تورکو فنلاند
  ​​​​​ در راستای تفاهم بین گروه جغرافیای انسانی و آمایش دانشگاه شهیدبهشتی و دانشگاه تورکو فنلاند، مطالعات میدانی پروژه مشترک " مهاجرت و شهرنشینی در ایران" در مهرماه 1396 در ایران انجام گردید.

  کسب رتبه چهارم طرح های پژوهشی منتخب یازدهمین جشنواره پژوهشی و فناوری استان تهران در سال 1389
 • تولیدات علمی برتر در عرضه نشر

  کتاب ده جلدی "ایران شناسی" .این مجموعه‌ ده جلدی که حاصل 30 سال سفر (مطالعاتی، پژوهشی، زمین‌شناسی، طبیعت‌شناسی، اکتشافی، منابع انرژی و آموزشی) مدیریت مرکز پژوهشی زمین‌شناسی پارس آرین‌زمین (نگارنده اول) به تمام نقاط این مرز بوم، از کوه تا دشت، از شهر تا روستا، از صعود قله‌ها تا پیمودن دره‌های تنگ و فراخ، آشنایی با طبیعت، فرهنگ و هنر مردمان جای‌جای ایران بوده و همیشه در تمام مراحل انجام این فعالیت‌های صحرایی و ایرانگردی نگاهی ایران‌شناسی در دل و جان داشته است را در این مجموعه به تصویر کشیده است.
  ​​​​​​​این مجموعه کتاب به همت آقای دکتر منصور قربانی عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی و سرکار خانم دکتر مژگان صالحی یزدی عضو مرکز پژوهشی زمین‌شناسی پارس آرین‌زمین تالیف شده است.

   انتخاب کتاب: جستجوی پایداری در دامگه ناپایداری زمین،  به عنوان کتاب سال 1399  نویسندگان دکتر مظفر صرافی و علی محمد نژاد فارغ التحصیل دوره دکترای رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری در حوزه جغرافیا در بخش علوم انسانی


  چاپ کتاب آقای دکتر منصور قربانی در انتشارات اشپرینگر
  چاپ Lithostratigraphy of Iran نوشته آقای دکتر منصور قربانی، عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین توسط انتشارات  Springer به چاپ رسید این کتاب در سال 2016 به انتشارات اشپرینگر ارسال شد، و پس از چندین مرحله اصلاحات، نوسازی و داوری های تخصصی در سال 2018 مراحل نهایی تائید را پشت سر گذاشته و در آغاز 2019 توسط انتشارات اشپرینگر به چاپ رسید. این کتاب به صورت کلی، لیتواستراتیگرافی واحدهای مختلف از پروتروزوئیک تا عهد حاضر را مورد بحث قرار میدهد.

  کتاب «آب و هواشناسی دینامیکی» تالیف دکتر حسن لشکری، عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین، عنوان اثر «شایسته تقدیر» سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را در گروه تاریخ و جغرافیا به خود اختصاص داد.

   چاپ کتاب الماس توسط جناب آقای دکتر فریبرز مسعودی رییس مرکز گوهرشناسی دانشکده

  کتاب زمین شناسی ایران سه جلدی جناب دکتر منصور قربانی به عنوان کتاب برگزیده نوزدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران در تاریخ 27 آذر ماه 1394 انتخاب شد.

  کتاب درآمدی بر فرایندهای کانسنگ سازی جناب آقای دکتر سعید علی رضایی توسط انجمن زمین شناسی ایران به عنوان کتاب برتر سال 1394 اعلام گردید.

   کتاب‌ "زمین شناسی ایزوتوپهای پایدار" ترجمه جناب آقای دکتر  سعید علیرضایی از انتشارات مرکز نشر دانشگاهی به عنوان اثر شایسته تقدیر بیست و هشتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران  در سال 1389انتخاب شد .


  كتابهاي برگزيده سال 1392 انجمن زمين شناسی در هر دو شاخه تاليف و ترجمه از ميان كتابهای اعضا هيات علمی دانشكده علوم زمين دانشگاه شهيد بهشتی انتخاب شد.

  كتاب دكتر منصور قرباني با عنوان: The Economic Geology of Iran در شاخه تاليف برگزيده شد. اين كتاب مجموعه كاملی از زمين شناسی اقتصادی ايران است كه توسط ناشر معتبر خارجی و به زبان انگليسی نوشته شده است.

  كتاب دكتر محمد حسين آدابي و همكاران وي با عنوان: راهنمای رنگي سنگ نگاری سنگ های كربناته برگزيده ترجمه سال انجمن زمين شناسی با دقت خاص تهيه و به عنوان كتاب مرجع دانشجويان و محققان علوم زمين قابل استفاده است.

  کتاب گوهر سنگ های ایران و خاورمیانه منتشر شد
  کتاب گوهر سنگ های ایران و خاورمیانه و کانی های کلکسیونی ایران توسط دکتر منصور قربانی عضو محترم هیات علمی دانشگاه و قطب و مرکز گوهرشناسی دانشکده علوم زمین منتشر شد. هدف از تالیف این کتاب توجه بیشتر به صنعت گوهر سنگ و جواهرات و علم گوهرشناسی در کشور است. در این کتاب پتانسیل گوهرسنگ‌های ایران و کشورهای همسایه و کانی های کلکسیونی کشور معرفی شده است.
 • افتخارت پژوهشی اساتید

  • کسب عنوان استاد نمونه کشوری توسط جناب آقای دکتر محمد حسین آدابی در سال 1383.
  • کسب عنوان 20 دانشمند برتر علوم پایه یر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام توسط جناب آقای دکتر محمد حسین آدابی.
  • کسب عنوان زمین شناس نمونه سال انجمن زمین شناسی ایران توسط جناب آقای دکتر محمد حسین آدابی ، در سال 1390.
  • در سال 1391 جناب آقای دکتر محمد حسین آدابی از اعضاء گروه زمین شناسی به عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شدند..
  • انتخاب سرکار خانم توکلی نیا در سال 1395 به عنوان پژوهشگر شاخص حوزه دانشی علوم انسانی دانشگاه
  • در 1396، جایزه اولین دوره «زنان در علم» در گروه علوم انسانی به دکتر منیژه قهرودی استاد دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی اعطاء شد.
  در اختتامیه ششمین جشنواره داخلی حرکت 1394 انجمن علمی جغرافیا توانست در بخش‌های مختلف جشنواره مقام‌های موفقیت‌آمیزی کسب نماید که در این مراسم سرکار خانم دکتر جمیله توکلی نیا به عنوان استاد مشاور برگزیده انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه شهید‌بهشتی معرفی گردید.
  کشف گونه جدید میکروفسیل و نامگذاری آن به نام دکتر منصور قربانی به منظور قدردانی از تلاش ها و دستاوردهای: دکتر منصور قربانی عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی در زمین‌شناسی ایران، زمین شناسان ایتالیایی گونه جدید میکروفسیل تازه یافته شده را به نام  این اندیشمند بزرگ (Dagmarita ghorbanii) نامگذاری نمودند
  ستون چینه‌شناسی بروز شده زمین‌شناسی ایران با همت دکتر منصور قربانی عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین و تیم ایشان تهیه و باز نشر داده شد.چارت لیتواستراتیگرافی ایران، ستون چینه‌شناسی ایران واحد‌های سنگی و سازندهای ایران را از پرکامبرین تا عصر حاضر در بیشتر نقاط ایران به نمایش می‌گذارد.
  این چارت حاوی اطلاعات بسیار مفیدی است که به آسان‌ترین روش تمام واحدهای سنگی از نظر سنی و ترکیب سنگ‌شناسی را نشان می‌دهد و ضمن دارا بودن ویژگی‌های آموزشی می‌تواند جهت آگاهی از ارتباط واحدهای سنگی نقاط مختلف ایران در صحرا و هنگام تهیه نقشه زمین‌شناسی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  مؤلف و همکاران در تهیه این چارت سعی نموده‌اند تمام اطلاعات موجود چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی قدیم و جدید را با تعیین صحت و سقم آنها لحاظ نمایند. این چارت قبل از چاپ برای بسیاری از چینه‌شناسان و فسیل‌شناسان ایرانی و جهانی ارسال شده و نظرات اصلاحی آنان لحاظ شده است.
 • نشریات

  کسب رتبه A ارزیابی نشریات علمی وزارت علوم توسط مجله پژوهش های دانش زمین دانشکده علوم‌زمین

   جناب آقای دکتر محمد حسین آدابی استاد محترم گروه زمین شناسی دانشکده علوم زمین به عنوان سردبیر برتر مجله پژوهش‌های دانش زمین در دانشگاه شهید بهشتی در سال 1394 انتخاب شده‌اند.​

  نشریه علمی- پژوهشی سنجش از دور و GIS ایران وابسته به انجمن سنجش از دور و GIS ایران و دانشگاه شهید‌بهشتی، بر اساس مصوبة کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره  10682/3 مورخ 28/12/87 موفق به دريافت رتبه علمی-پژوهشی گردید.
 • اختراعات و استاندارد سازی


  ساخت دستگاه تمام اتوماتیک لاشه بر و تهیه مقاطع میکروسکپی مدل، Geothin-RSسال 1395.

  تدوین استاندارد:
   استاندارد«ﮔﻮﻫﺮ ﺳﻨﮓﻫﺎ و ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻣﺼﻨﻮﻋﯽ– واژه ﻧﺎﻣﻪ و ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪي» ﮐﻪ ﭘﯿﺶﻧﻮﯾﺲ آن در ﮐﻤﯿﺴﯿﻮنﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺗﻬﯿﻪ و ﺗﺪوﯾﻦ ﺷﺪه اﺳﺖ، درﺳﯿﺼﺪو ﺳﯽ ﺳﻮﻣﯿﻦ اﺟﻼﺳﯿﻪ ﮐﻤﯿﺘﮥ ﻣﻠﯽ اﺳﺘﺎﻧﺪارد ﻣﻌﺪن و ﻣﻮاد ﻣﻌـﺪﻧﯽ  ﻣورخ 1397.12.25ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺷﺪ. اﯾﻨﮏ اﯾﻦ اﺳﺘﺎﻧﺪارد ﺑﻪ اﺳﺘﻨﺎد ﺑﻨﺪ ﯾﮏ ﻣﺎده 3 ﻗﺎﻧﻮن اﺻﻼح ﻗـﻮاﻧﯿﻦ و ﻣﻘـﺮرات ﻣﺆﺳﺴﻪ اﺳﺘﺎﻧﺪارد و ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺻﻨﻌﺘﯽ اﯾﺮان، ﻣﺼﻮب ﺑﻬﻤﻦ ﻣﺎه 1371، ﺑﻪ‌ﻋﻨﻮان اﺳـﺘﺎﻧﺪارد ﻣﻠـﯽ اﯾـﺮان ﻣﻨﺘﺸر می شود. 
  Top of Form

   دستگاه نمونه بردار رسوبات معلق", تهران, دکتر کاظم نصرتی، تاریخ ثبت اختراع،1393

   دستگاه تعیین کمی فرسایش پذیری خاک در محیط‌های رودخانه ای، دکتر شهرام بهرامی، تاریخ ثبت اختراع  1392


   
 • دستاورد های آموزشی

  اخد مجوز اجرای دوره های آموزشی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری
  • کارشناسی‌ارشد جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری
  • کارشناسی‌ارشد زمین شناسی نفت
  • کارشناسی‌ارشد مخاطرات محیطی
  • کارشناسی ارشد اکوتوریسم یا طبیعت گردی
  • دکترای جغرافیای سیاسی
  • اجرای دوره های کارآفرینی در سطح دانشگاه
 • دستاورد های انجمن های دانشجویی

  • انجمن علمی دانشجویی برگزیده در بخش فعالیت های ترویجی و آموزشی1394
  • انجمن علمی دانشجویی برگزیده و قابل تقدیر در بخش تالیف کتاب 1394
  • دریافت تندیس طلایی و لوح تقدیر از معاون محترم وزیر در اولین جشنواره بین‌المللی و هشتمین جشنواره ملی حرکت در سال 1394 توسط انجمن علمی جغرافیا
  • نشریه قابل تقدیر و برگزیده در بخش مقالات علمی علوم پایه1395
  • انجمن برگزیده و قابل تقدیر در بخش ایده های برتر دانشگاه1395
  نشریه تتیس زمین‌شناسی، نشریه برتر سال 94 در چهارمین جشنواره داخلی نشریات دانشگاه شهید بهشتی
 • همایش های ملی و کارگاه های آموزشی


  اولین و دومین دوره اعطای جایزه مرحوم پروفسور احمد خاکزاد
  اولین و دومین دوره اعطای جایزه مرحوم پروفسور احمد خاکزاد در طی دو سال گذشته ( 98 و 99 )با حضور رئیس دانشکده علوم زمین دکتر توکلی نیا، معاون محترم پژوهشی دانشکده دکتر مسعودی و معاون آموزشی دانشکده دکتر قهرودی، مدیر گروه زمین‌شناسی حوضه‌های رسوبی و نفت دکتر آدابی. مدیر گروه زمین‌شناسی منابع معدنی و آب و جمعی از اساتید و دانشجویان و خانواده آن مرحوم جهت تشویق و حمایت مالی دانشجویان ممتاز تحصیلات تکمیلی زمین شناسی اقتصادی برگزار گردید.

   نشست مشترک رییس مرکز گوهرشناسی دانشکده زمین با اساتید دانشگاه لیون
  رییس مرکز گوهرشناسی دانشکده علوم زمین دکتر فریبرز مسعودی با حضور در دانشگاه لیون فرانسه در نشست مشترک با اساتید آن دانشگاه راه های همکاری و انجام تحقیقات مشترک کاربردی در زمینه گوهر‌شناسی را بررسی و نسبت به استفاده متقابل از امکانات آزمایشگاهی توافق نمود.

  نشست  علمی ارزيابی زلزله شناسي و مديريت بحران در زلزله در دانشکده علوم زمین برگزار گردید
  سخنرانی ارزيابی زلزله شناسی و مديريت بحران در زلزله ٢١-٨-٩٦ ازگله، سرپل ذهاب، با بزرگای ٧.٣ و مرور اولیه بر زلزله 10-9-96 هجدک کرمان توسط دکتر مهدی زارع استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، و عضو انجمن مخاطره‌شناسی در تاریخ دوشنبه 13/9/96 ساعت 13-11 در دانشکده علوم زمین، سالن شهید ابراهیمی برگزار گردید.


   مراسم نکوداشت دکتر ایرانپور جزنی بنیانگذار دانشکده علوم زمین برگزار شد
   مراسم  نکوداشت استاد فرهیخته، دکتر ایرانپور جزنی بنیانگذار دانشکده علوم زمین در روز سه شنبه2/8/96 در خانه اندیشمندان علوم انسانی با حضور مقامات کشوری، دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشکده علوم زمین و سایر دانشگاههای کشور برگزار گردید.
  در این مراسم ریاست محترم دانشکده علوم زمین، سرکار خانم دکتر توکلی نیا و جمعی از اساتید و بزرگان این دانشکده نیز حضور داشتند
  در این زمینه آقای پرفسور یوسی یاوهیاینن استاد جغرافیای دانشگاه تورکو فنلاند در تاریخ 29 مهرماه 1396 در دانشکده علوم زمین حضور یافته و با ایراد سخنرانی در ارتباط با "بحران مهاجران و چالش­های پیش روی شهرهای اروپا" پروژه مشترک بین دو دانشگاه را به اساتید و دانشجویان دانشکده معرفی نمودند.

  مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در دانشکده علوم زمین
  هسته پژوهشی " شهرنشینی و توسعه در خلیج فاس و خاورمیانه " گروه جغرافیای‌انسانی دانشکده علوم زمین، به مناسبت روز جهانی خلیج فارس برگزار می نماید.
  این نشست با حضور جمعی از اساتید و صاحبنظران و با سخنرانی های علمی و تخصصی، در روز دوشنبه 13 اردیبهشت سال 1395  از ساعت 10 صبح  در سالن اجتماعات ​دانشکده علوم زمین برگزار گردید.

  بازدید هیئت دانشگاه کویا اقلیم کردستان عراق از دانشکده علوم زمین
  هیأتی از دانشگاه کویا اقلیم کردستان عراق، چهارشنبه اول اردیبهشت ماه ازآزمایشگاههای دانشکده علوم زمین بازدید کردندو در نشستی مشترک در مورد انجام تحقیقات مشترک و پذیرش دانشجو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  نشست علمی " سیل فروردین 98 و تغييراقليم"
  انجمن ترویج علم ایران با همکاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.
  نشست علمی " سیل فروردین 98 و تغييراقليم" ؛ اولین یافته ها


  - برگزاری کارگاه انتقال تجربیات کارآفرین نمونه کشور در دانشکده علوم زمین
  کارگاه " انتقال تجربیات یک کارآفرین در صنعت زیتون کشور" با حضور سخنران فرید محمد، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشکده علوم‌زمین در روز دوشنبه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ در سالن شهید ابراهیمی دانشکده علوم زمین با همکاری انجمن علمی دانشجویی جغرافیا و کمیته کارآفرینی و اشتغال دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید.

   بیست ودومین همایش انجمن زمین شناسی ایران در دانشگاه برگزار شد
  بیست و دومین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران در تاریخ 12 و 13 آذر ماه 1398 با میزبانی دانشکده علوم زمین دانشگاه در دانشگاه شهید‌بهشتی برگزارشد.

  برگزاری چهارمین همایش ملی "ارزیابی کمی و کیفی برنامه ریزی و گسترش علوم جغرافیایی در آموزش عالی"
  این همایش که با میزبانی دانشکده علوم زمین دانشگاه با حضور معاون آموزشی و مدیران کل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم و اعضای شورای برنامه‌ریزی و گسترش علوم جغرافیایی، رؤسا و اعضای کمیسیون‌های تخصصی، استادان دانشگاه‌های کشور برگزار شد. 

  سخنرانی دکتر کوژوارت وزیر سابق محیط زیست جمهوری چک در دانشکده علوم زمین
  سخنرانی دکتر کوژوارت، وزیر سابق محیط زیست جمهوری چک روز شنبه 95/7/17 راس ساعت 13 در سالن اجتماعات دانشکده علوم زمین برگزار گردید.

  بازدید هیات دانشگاه «انجامنا کشور چاد» از دانشکده علوم زمین
   قول و مساعدت در راستای همکاری  دو جانبه  و راه های گسترش روابط فی مابین از مهم ترین موضوعات مورد بحث طرفین بوده است.

   نشست علمی پروفسور بروس یاردلی در دانشکده علوم زمین
  نشست علمی پروفسور بروس یاردلی عضو هیئت علم گروه زمین شناسی دانشگاه لیدز، در تاریخ دوشنبه 27/2/95 ساعت 9 سالن اجتماعات دانشکده علوم زمین برگزار می‌گردد.

  برگزاری کارگاه تغییر آب و هوا و توسعه پایدار در دانشکده علوم زمین
  انجمن علمی با همکاری قطب علمی جغرافیا و مرکز مطالعات شهرداری تهران کارگاهی با نام کارگاه تغییر آب و هوا و توسعه پایدار در شهر با تاکید بر اقتصاد سبز را در تاریخ 18 اسفند 94 با حضور اساتید دانشکده علوم زمین برگزار خواهد کرد.

  نشست علمی اهداف توسعه پایدار و اقتصاد سبز برگزار شد
  شست اهداف توسعه پایدار و اقتصاد سبز با حضور خانم دکتر زهرا جواهریان مدیرکل دفتر توسعه پایدار سازمان محیط زیست برگزار شد.

   اولین همایش آتش نشانی دانشکده علوم زمین
  نشست کمیته علمی اولین همایش آتش نشانی در دانشکده علوم زمین در تاریخ 29/10/94 برگزار شد.
  در این نشست داوری علمی حدود 250 مقاله ارائه و برنامه همایش بررسی شد.
  این همایش با همکاری دانشکده علوم زمین در تاریخ 14 و 15 بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار خواهد شد.

  کارگاه تخصصی قطب توسعه پایدار با عنوان: تغییر اقلیم و شهر با تاکید بر انرژی برگزار شد
  نشست تخصصی قطب توسعه پایدار محیط جغرافیایی با عنوان:" تغییر اقلیم و شهر با تاکید بر انرژی" با همکاری انجمن علمی جغرافیا دانشکده، با سخنرانی دکتر جواد اطاعت رئیس دانشکده ، دکتر محمد تقی رضویان، دکتر شهریار خالدی، دکتر محمود احمدی، دکتر زهره فنی، دکتر لطفعلی کوزه گر در تاریخ 22/02/1394 از ساعت 9 الی 13در سالن کنفرانس دانشکده با حضور تعدادی از دانشجویان و اعضاء هیات علمی برگزار شد.

  برگزاری همایش تمرکز زدایی و ساماندهی پایتخت با حضور جناب آقای دکتر جواد اطاعت
  همایش تمرکز زدایی و ساماندهی پایتخت در دانشگاه تربیت‌مدرس  توسط قطب علمی جغرافیای سیاسی و با حمایت معنوی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد.

   برگزاری اولین کارگاه و نشست تخصصی آشنایی با سنگهای تزئینی
  ولین کارگاه و نشست تخصصی آشنایی با سنگهای تزئینی در تاریخ 18/11/93با حضور نمایندگان شرکت صنعتی،دبیر انجمن سنگ ایران،اساتید بنام صنعت سنگ کشور و اساتید دانشگاه‌های شهید بهشتی و خوارزمی در دانشکده علوم زمین با همکاری انجمن علمی زمین شناسی برگزار شد.

  سخنراني علمي ژئوپولتيك و سياست خارجي ايران
  همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش سخنرانی علمی با عنوان " ژئوپولتیک و سیاست خارجی ایران" در تاریخ 25 آذر ماه توسط ریاست دانشکده علوم زمین، دکتر اطاعت در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد. این سخنرانی با استقبال دانشجویان و اعضا هیات‌علمی دانشکده همراه بود.

  کارگاه آب و هوای دیرینه
  انجمن علمی جغرافیا با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 15/9/ 1393روز شنبه نشستی با موضوع: آب و هوای دیرینه برگزار نمودند.که در این سخنرانی  آقای قاسم عزیزی دانشیار دانشگاه تهران به عنوان سخنران و جمعی از اساتید و دانشجویان دکترا و کارشناسی‌ارشد دانشکده علوم زمین به عنوان شرکت کننده در این نشست حضور داشتند.
  محورهای سخنرانی:آب و هواشناسی درختی، ژئوشیمی و آب و هوای دیرینه، گرده شناسی

   
پیوندها:
تاریخچه
مدیر گروه‌های آموزشی