شرکت‌های دایر در مجموعه

موسسه فناوری و کیفیت آب فوکا

 
معرفی موسسه فناوری و کیفیت آب فوکا

موسسه فناوری و کیفیت آب فوکا، یک واحد فناور در دانشگاه شهیدبهشتی است که پس از اخذ مجوزهای لازم از مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی دانشگاه شهیدبهشتی، در دانشکده علـوم زمین دانشگاه شهیدبهشتی مسـتقر شـده است.
موسسه فناوری و کیفیت آب فوکا در تلاش است در راستای توسعه صنعت تولید آب‌های معدنی و آشامیدنی بسته‌بندی، گام‌های بلند و اساسی بردارد. لذا، رسالت اجتماعی این واحد فناور بر کسب رضایت عموم جامعه بر اساس افزایش کیفیت محصولات مرتبط با آب بسته‌بندی بنیان نهاده شده است. برای این منظور، کمیته علمی موسسه فناوری و کیفیت آب فوکا از میان اساتید و فرهیختگان در دانشگاه شهید بهشتی و سایر دانشگاه‌های برجسته ایران انتخاب شده‌اند که با مشاوره عالی ایشان به صاحبان صنعت تولید آب بسته‌بندی، تولید محصولات قابل رقابت در تراز جهانی امکان‌پذیر شده است.
اعتبار ما، اطمینان شما
به علاوه،  این واحد فناور خواهد کوشید تا با رتبه‌بندی علمی و صادقانه محصولات تولید شده در صنعت آب بسته‌بندی، به مصرف‌کننده اطمینان دهد که محصول در دست ایشان از نظر علمی مورد تایید واقع شده و مطابق با آخرین و به‌روزترین دستورالعمل‌ها و استانداردهای جهانی تهیه شده است.
با توجه به اینکه فعالیت‌های موسسه فوکا مورد تایید دانشگاه شهید بهشتی است و از حمایت این دانشگاه معتبر برخوردار است؛ لذا، کلیه گواهینامه‌های رتبه صادر شده توسط آن، از دیدگاه عموم جامعه معتبر بوده و ملاک تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.
Responsive Image
پیوندها:
وب‌سایت موسسه
مرکز توسعه گوهرشناسی ایران
توسعه تجارت طلا و سنگ‌های قیمتی در کشور نیازمند وجود مراکز تحقیقاتی تخصصی است. در دنیای امروز حجم بالای تجارت سنگ‌های قیمتی به چند صد میلیارد دلار درسال می‌رسد. این در حالی است که توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی در کشور به‌صورت سنتی انجام شده و بدین دلیل نتوانسته است، سهم قابل توجهی از تجارت جهانی را داشته باشد. توسعه این صنعت نیاز به ورود بخش‌های علمی در عرصه ارائه خدمات فنی و تخصصی در تمامی جنبه‌های سنگ‌های قیمتی از اکتشاف، فراوری و تجارت آن‌ها است.
 
برای رفع این نیاز، موسسه توسعه گوهرشناسی ایران با همراهی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی، اتحادیه طلا وجواهر و مرکز توسعه وپژوهش صنایع نوین وزارت صنعت، معدن وتجارت تعریف و به عنوان یک واحد فناور از ابتدای مهرماه سال 1392 فعالیت خود را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز نمود.  در این موسسه پژوهش‌های علمی، خدمات آزمایشگاهی و آموزشی در زمینه طلا، کانی‌ها و سنگ‌های قیمتی از ابتدائی‌ترین مراحل اکتشاف آن‌ها تا استخراج، فراوری و تجارت انجام می‌شود.
 
موسسه توسعه گوهرشناسی ایران  با مشارکت محققان دانشگاهی و صاحب‌نظران تجارت سنگ‌های قیمتی با هدف ایجاد یک مرکز کاملا تخصصی بنیان گذاشته شده است. استفاده از توان تخصصی موجود درکشور و ایجاد پل ارتباطی بین محققان و افراد با تجربه از اهداف دیگر موسسه است. موسسان این مرکز با هدف تربیت نیروی متخصص دانشگاهی، در تعریف گرایش کارشناسی ارشد رشته گوهرشناسی در کشور سهم بسزائی داشته‌اند. این موسسه به موازات آن دوره های آموزشی مناسب را نیز برای گروه‌های مشغول به کار در صنعت وتجارت گوهرها تعریف واجرا می‌نماید. برگزاری دوره های مختلف آموزش گوهر شناسی، طراحی جواهر، گوهر تراشی و دوره آموزش اصول و قواعد تجارت جهانی شمش طلا از جمله فعالیت های آموزشی این موسسه هستند. موسسه گوهرشناسی ایران امیدوار است با حمایت صنعت و دانشگاه بتواند پاسخگوی بخشی از نیاز تخصصی کشور در زمینه علم و تجارت گوهرها باشد.
Responsive Image
پیوندها:
وب‌سایت مرکز توسعه گوهرشناسی ایران